SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Niçin Biyogaz?

Organik maddelerin oksijensiz ortamda, mikroorganizmaların salgıladıkları enzimler ile çözünmesiyle elde edilen biyogaz yenilenebilir bir enerji kaynağıdır.

Çevreye duyarlı bir enerji kaynağı olan biyogaz, aile ve çiftlik tipi üretimden sanayi ölçekli tesislere kadar çok farklı kapasitelerde üretilebilmekte ve ısınma, motor yakıtı, türbin yakıtı olarak elektrik ve ısı üretimi gibi amaçlarla dünyada günden güne artan bir şekilde kullanılmaktadır.

AYRINTILAR İÇİN

Niçin Organik Gübre?

Toprağın birçok özelliğini doğrudan ve dolaylı olarak etkileyen ana bileşenlerinden bir tanesi de organik maddedir. Toprağın içinde ve üstünde bulunan bitkisel ve hayvansal doku artıkları ile bunların organik ayrışma ürünlerinden oluşan toprak organik maddesi, toprağın verimi ve korunması için gereken en önemli unsurların başında gelir.

AYRINTILAR İÇİN

Ar-Ge

Gıda zincirinin başlangıç noktası olan tarımın gelişmesini çok yönlü bir süreç olarak gören ve kurulduğu günden bu yana bu süreçte etkin rol almayı şirket politikası olarak benimseyen Toros Tarım, sürdürülebilir tarımın en önemli unsurlarından olan gübre alanında ürün portföyünü yeni ürünlerle desteklemeyi ve Türk tarımını teknolojik yeniliklerle tanıştırmayı da ana sorumluluklarından biri olarak görmektedir. Tarımsal sanayi sektörünün en büyük kuruluşu olan Toros Tarım, bitki besleme alanında Türkiye’nin ilk Ar-Ge merkezinin de sahibidir.

AYRINTILAR İÇİN